chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

Blog

Tarptautinė neįgalių žmonių diena

25/11/2015
od Rumen HALACHEV
Jazyk: LT
Document available also in: DE PT NL HR

/cs/file/idpdlogopngIDPD Logo

IDPD Logo

 

Taptautinė neįgalių žmonių diena yra minima gruodžio 3 d. Ji yra minima Jungtinių tautų nuo 1992 metų. Europoje šiuo metu yra 80 mln. neįgalių žmonių. Labai svarbu atkreiptį dėmesį į tai, kokių poliitinių, ekonominių, socialinių ir kultūrinių vertybių įgyja integrali ir atvira visuomenė. UNESCO pasirinko Integracijos tikslą: visų gebėjimų žmonių įgalinimą kaip šių metų pagrindinę temą, su sekančiomis potemėmis:

  • Paversti miestus prieinamus ir patogius visiems
  • Patobulinti neįgalumo duomenis ir statistiką
  • Integruoti asmenis su nematomu neįgalumu

 

Reklaminis 2014 metų video Tarptautinei neįgalių žmonių dienai

Suaugusiųjų švietėjai vaidina svarbų vaidmenį didindami neįgalių suaugusiųjų integraciją ir tai atsispindi čia, "Epale" portale. Suaugusiųjų švietimas gali padėti žmonėms tobulinant savo kompetencijas, gerinti įsidarbinimo galimybes, taip pat skatina asmens saviraišką.

Peržvelkite šį turinį, susijusi su nagrinėjama tema:

  • Nepraleiskite mūsų interviu su Maria Schejbal apie jos dalyvavimą projekte ‘Kultūrinės priemonės švietimui' (CVE). Projektas padeda suaugusiųjų švietėjams, dirbantiems su neįgaliais žmonėmis ir kitomis pažeidžiamomis socialinėmis grupėmis. 
  • Ar Jūs girdėjote apie MOTE projektą? Jis siekia mokyti ir skatinti žmones, turinčius mokymosi sunkumų, tapti aktyviais savo šalies poliitinių sistemų dalyviais. 
  • Ar prisimenate interviu su Andrzej Kamliński iš Užimtumo terapijos grupės Lenkijoje? Spauskite čia norėdami perskaityti apie tai, kaip jis sukūrė mokymosi galimybes žmonėms, turintiems protinę negalią, naudodamas sporto metodikas. 
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email