chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

Centrum zpráv

HTM tuletab meelde: Tegevusnäitajate esitamine 2020. aastal

05/03/2020
od Georgi SKOROBOGATOV
Jazyk: ET

Täienduskoolitusasutuse pidajad peavad esitama tegevusnäitajate arvulised andmed (alustanud õppijate, väljastatud tunnistuste ja erineva mahuga kursuste arvud) ajavahemiku kohta 01.01 31.12.2019 haridusportaali hiljemalt 31. märtsiks 2020. Tegevusnäitajate arvestamisel võetakse aluseks kursused, mis on lõppenud arvestuse aluseks olnud kalendriaastal. Kui koolitus algas 2019. aastal ja jätkub ka 2020. aastal, siis andmed lähevad 2020. aasta arvestusse. Kui koolitus toimus mitme koolitusasutuse koostöös, siis esitab tegevusnäitajad asutus, kes oli koolituse peamine korraldaja. Näiteks see, kes väljastas koolituse kohta õppijale tunnistuse või tõendi. 


Oluline teave tegevusnäitajate esitamise koha kohta.
Alates 1. jaanuarist 2020 saab tegevusnäitajaid esitada üksnes haridusportaali kaudu elektrooniliselt. Riigiportaali eesti.ee kaudu aruannet esitada pole võimalik, see teenus on suletud. Kõik majandustegevusteate ja tegevusloaga seotud tegevused on üle viidud haridusportaali. EHISe juurdepääsuga kasutajad sisenevad tegevusnäitajate esitamisek sendiselt ehis.ee kaudu

Juhised tegevusnäitajate esitamise kohta haridusportaalis

  1. Sisenege veebilehele haridusportaal.edu.ee
  2. Jõuate haridusportaali avalehele, kus paremal päises saate portaali siseneda autoriseeritud kasutajana vajutades lingil „Sisene“. Seejärel valige variant „Sisene riigi autentimisteenusega“. Sisenemiseks saate kasutada ID-kaarti, mobiil-IDd, smart-IDd, EU eIDd või pangalinke.
  3. Veenduge, et olete portaalis ettevõtte rollis, millele soovite tegevusnäitajad esitada. Rolli saate vahetada „Minu töölaud“ paremal üleval „Vaheta rolli“.
  4. Jõuate lehele, kus kuvatakse Äriregistrist kasutaja rollis oleva asutuse juriidilise isiku nimi, aadress ning õppeasutuse andmed EHISest.
  5. Valige dokument, mida soovite esitada, selleks peate valima „Tegevusnäitajate aruanne 2019“.
  6. Märkige aruandesse arvulised andmed, sisestada tohib ainult täisarve. 
  7. Kui mõnes õppekavarühmas tegevust ei toimunud, siis märkige lahtritesse „0“. Kui tegevust ei toimunud üheski õppekavarühmas, aga soov on majandustegevusteadet säilitada, siis märkige kõikidesse lahtritesse nullid.
  8. Veenduge, et tabelis on kõik lahtrid täidetud, seejärel esitage aruanne. Kui andmed on esitatud, kuvatakse esitamise kuupäev ning andmed muutuvad avalikuks Eesti hariduse infosüsteemis.
  9. Tehniliste probleemide või küsimuste korral pöörduge Eesti hariduse infosüsteemi kasutajatoe poole: ehis.tugi@hm.ee või 765 5050 (tööpäevadel kl 9.00-16.00).

Allikas: Haridus- ja Teadusministeerium

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn