chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 

Kalendář

Latvijas Nacionālajai bibliotēkai – simts

Zveřejnil(a) Aldis Lazda před 5 měsíců 2 týdny

Sobota 31 Srpen 2019
Rīga
,

2019. gadā Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) svin savu simto dzimšanas dienu. Tikai gadu jaunāka par Latvijas valsti, tā dibināta 1919. gada 29. augustā kā Latvijas Valsts bibliotēka. Dažādu varu gara tumsas baidīta un vairākos desmitos adrešu pierakstīta, bibliotēka piedzīvojusi krāšņu gadsimtu. Tas rūdījis, licis pieaugt un pilnveidoties. 1991. gads līdzās valsts neatkarībai sagaidīts ar jaunu nosaukumu – Latvijas Nacionālā bibliotēka, kas šodien lieliem burtiem rotā valsts galvenās grāmatu krātuves vismūsdienīgāko un augstāko virsotni – Gunāra Birkerta projektēto Gaismas pili.

Vienlaikus, turpinot valsts simtgadē iesākto, arī šogad Tautas grāmatu plauktā turpina krāties bibliotēkas viesu dāvinājumi – pašu izraudzītas un iemīļotas grāmatas, un katrā no tām – īpašs vēstījums. Zīmīgākos jubilejas dāvinājumus iespējams aplūkot, apmeklējot adresi www.tautasgramatuplaukts.lv. Turklāt arī šogad Tautas grāmatu plaukts gaida Jūsu dāvinājumus!

Par bibliotēkas jubilejas gada vēstnesi izraudzīts pupuķis (Upupa epops) – krāšņs putns, kas sastopams arī Latvijā. Svētku materiālos redzamais putna zīmējums (1809) glabājas Latvijas Nacionālās bibliotēkas Letonikas un Baltijas centra krājumā. Autors – Liepupes muižas Meku ģimenes ārsts Ernsts Vilhelms Drimpelmans (1760–1830).

Bibliotēkas simtās dzimšanas dienas svinības notiks 2019. gada 31. augustā.

Primární jazyk:
Účastnický poplatek: 
Ne
On-line událost: 
Ne
Pořádá: 
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Druh organizátora: 
Jiná událost
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn