chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

Blog

Erasmus+ projekt KA102 s názvem: "Pracovní zkušenosti v Maďarsku"

25/05/2019
od Richard Veselský
Jazyk: CSNaše škola projektem č. 2018-CZ01-KA102-047282 zahájila svou první mezinárodní spolupráci, která obohatila naše žáky o cenné zkušenost ze zahraničí. V rámci projektu jsme podle plánu vyslali celkem 20 žáků naší školy na odbornou stáž do maďarské Budapešti. Jednalo se o žáky automechaniky (mechanik opravář motorových vozidel (23-68-H/01) a karosář (23-55-H/02)), ISCED 0716 a EFQ 3. 

Mobilita se uskutečnila v jednom turnusu v období od 1. až 19. října 2018. 
Hostujícími partnery žáků byly autoopravárenské firmy v Budapešti – společnost Duna Autó Zrt. a společnost Emil Frey Magyarország Kft., které již měli s přijímáním zahraničních stážistů – žáků bohaté zkušenosti. Ještě před podáním grantové žádosti jsme s partnery stáže důkladně diskutovali a připravili certifikaci – shodli jsme se na použití ECVET programu a vytvoření certifikátu Europass pro všechny absolventy stáže.
Cílem stáže bylo zlepšení odborné připravenosti našich absolventů, dále zlepšit jejich postavení na trhu práce a jazykové dovednosti. Učni měli díky účasti na mobilitě možnost poznat zázemí velkých společností, porozumět specifikám různých značek automobilů a porovnávat rozdíly v jejich údržbě a opravě. 
Žáci si v praxi mohli ověřit poznatky známé z teoretické výuky ve třídě a poznali opravu aut prvotřídními metodami v jedněch z nejprestižnějších společností na maďarském trhu. To vše navíc v anglicky hovořícím prostředí, čímž se nám podařilo rozvinout také jazykové kompetence našich žáků.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email