chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Електронна платформа за учене на възрастни в Европа

Ресурси

Upskilling Pathways: rovné příležitosti a participace prostřednictvím vzdělávání dospělých - zpráva z rakouské konference EPALE

Език: CS
Document available also in: DE EN

Публикувано от Martin Dobeš

Vzdělávání dospělých je účinným nástrojem propagace sociální inkluze. Alespoň tehdy, dostane-li se k těm méně kvalifikovaným nebo znevýhodněným lidem. Ideálně by vzdělávání dospělých mělo zapojovat dospělé do společnosti a na trh práce, což je dnes v době drastických změn o to důležitější.

Jaké překážky však musejí dospělí překonávat, když vejdou do učebny? Jak vůbec oslovit ty, kteří by vzdělávání pořebovali jako sůl, ale nevzdělávají se? Jakou podporu potřebují?

Tyto otázky si položili účastníci konference rakouské EPALE s názvem "Upskilling Pathways: rovné příležitosti a participace prostřednictvím vzdělávání dospělých". Organizovala je nejen rakouská EPALE, ale i program Erasmus+ a účastnili se jí lidé ze 14 různých zemí.

Tato publikace je založena na přednáškách z konference.

Materiál je v angličtině.

Автор(и) на ресурса: 
OeAD-GmbH/Nationalagentur Erasmus+ Bildung [Hrsg.]
Дата на публикуване:
вторник, 11 Декември, 2018
Език на документа
Вид ресурс: 
Образователни ресурси със свободен достъп
Държава:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email