chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Електронна платформа за учене на възрастни в Европа

Блог

Sotsiaalne kaasatus ja arvutiõpe

13/03/2020
от Tiiu Aavik
Език: ET

Tänapäeval on hulgaliselt töötuid, kes on kaotanud huvi ja usu tulemuslikult elus edasi minna.

Koolitasin töötuid, kes olid arvuti baaskoolituse läbinud. Koolituse suureks eesmärgiks oli, et nad oskaksid kasutada internetti omale töö leidmiseks. Juba esimeses tunnis selgus, et paljude arvutitasutamise oskused on väga piiratud. 

Töötukassa teeb imelist tööd toetades inimesi digioskuste omandamisel. Samas kurb on see, et kui koolitus on läbitud siis oma oskusi ei kasutata. Nii need ununevad ja koolituse kasu on tagasihoidlik.

Koolituse teiseks eesmärgiks oli sotsiaalse kaasatuse suurendamine. Interneti kasutamise oskus saab siingi abiks olla. 

Koolitusel leitakse tihti omale uusi tuttavaid kellega ka tulevikus võiks suhelda ja üksteist toetada. Töökaotanud ja üksi jäänud inimestele on hädavajalik koolituse väline suhtlus.

Olen seda meelt, et kui pikaajalised töötud saavad mingit koolitust, siis selle lahutamatuks lisaks peaks olema arvuti kasutus. Nii värskendatakse oma ununema kippuvaid teadmisi ja ollakse kursis eluks vajalike uudistega.

 

-- 

Tiiu Aavik on täiskasvanute koolitaja 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

Показване на 1 - 1 от 1
  • снимка на Kaire Viil
    Panite kokku hea grupi. Inimestele on oluline olla omasuguste seltsis. Siis on vähem aukartust ja komplekse. Tore, kui rühmas on mõni hakkajam ja võimekam. See motiveerib ka teisi pingutama ja püüdma sama tubli olla.