chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Електронна платформа за учене на възрастни в Европа

Отдел с новини

Повик за учесници на обуки на граѓанските организации од Источниот плански регион

14/02/2020
от Nevenka Longuro...
Език: EN

Фондацијата за развој на локалната заедница Штип, во рамки на проектот „Ефективен механизам за граѓанско учество“ финансиски поддржан од Проектот на УСАИД за граѓанско учество, распишува повик за учество на обуки за јакнење на капацитетите за мониторинг, лобирање и застапување на граѓански организации од Источниот плански регион.

Повикот е отворен за граѓански организации од општините,  Берово, Делчево, Карбинци, Пехчево, Пробиштип и Штип, кои имаат интерес да работат на мониторинг на локалната самоуправа и застапување на локални политики.

Детали за обуките, критериумите за избор на организации и начинот на пријавување можете да најдете во следниот документ.

Заинтересираните организации се пријавуваат со пополнување на пријавата на следниот линк.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn