chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Електронна платформа за учене на възрастни в Европа

Отдел с новини

Norisināsies vebinārs par videi draudzīgām izvēlēm ikdienas dzīvē

05/02/2020
от Agnese Zarāne
Език: LV

13.februārī visi ieinteresētie no plkst.11:00 līdz 12:30 varēs tiešraidē sekot līdzi jaunākajam EPALE vebināram “Videi draudzīgas izvēles cilvēka ikdienas dzīvē”, kura vadītājs Māris Olte stāstīs par ilgtspējīgiem risinājumiem mājsaimniecībās, vides izglītību un citiem zaļā dzīvesveida jautājumiem. Vebināra ieraksts skatāms šeit.

Māris Olte ir vides pētnieks, biologs, dabas un bioloģiskās daudzveidības, atbildīgu vides un dabas resursu izmantošanas jautājumu eksperts. Pazīstams kā žurnālists, izzinošu raidījumu (“Vides fakti”, “Te”), kā arī jauniešu spēles “Vides erudīts” vadītājs.

Ņemot vērā globālās klimata pārmaiņas un dažādas tendences, vides aizsardzība kļūst par arvien akūtāku un nozīmīgāku sabiedrības mērķi. Līdz ar to arvien būtiskāk, lai ikvienam iedzīvotājam būtu pieejama informācija par videi veselīgām izvēlēm – atbildīgu dabas resursu izmantošanu un patērēšanu, savu ikdienas paradumu maiņu par labu vides saglabāšanai, kā arī informācija par klimata pārmaiņām kopumā. Reaģējot uz situāciju pasaulē, arī EPALE platforma 2020.gada janvāri, februāri un martu izsludinājusi par vides izglītības un aizsardzības mēnešiem.

Eiropas Komisija nesen ir nākusi klajā ar Eiropas zaļo kursu - vērienīgu pasākumu kopumu, kas ļaus Eiropas iedzīvotājiem gūt labumu no pārejas uz ilgtspējīgu zaļo ekonomiku. Eiropas Zaļais kurss  raksturo Eiropas Savienības jauno izaugsmes stratēģiju, taču pats galvenais - Eiropas zaļais kurss paver ceļu uz godīgu un sociāli taisnīgu pārkārtošanos. Tas ir veidots tā, lai šīs nozīmīgās pārkārtošanās gaitā neatstātu novārtā ne iedzīvotājus, ne reģionus.

Lai risinātu ar ilgtspēju saistītus jautājumus un izveidotu ilgtspējīgāku pasauli, pārmaiņas šajā virzienā ir jāveicina katram cilvēkam (ceturtais globālais ziņojums par pieaugušo izglītību, UNESCO). Lai tas notiktu, pilsoņiem ir jāizglītojas un jāattīsta kompetenču kopums, kas ļautu ikvienam piedalīties tādu sociālo jautājumu risināšanā kā vides aizsardzība, klimata pārmaiņas un atbildīgs patēriņš.

Iepriekšējais EPALE vebinārs tika veltīts pieaugušo karjeras virzībai. Tas ir pieejams ikvienam interesentam šeit.

 

 

Vebinārs "Videi draudzīgas izvēles cilvēka ikdienas dzīvē" notiks Izglītības un zinātnes ministrijas Erasmus+ projekta “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” ietvaros.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Показване на 1 - 2 от 2
  • снимка на Anna Berkmane
    Tiešām novērtēju iespēju iepazīties ar risinājumiem ikdienas dzīvē, kā pēc iespējas veiksmīgāk iekārtot dzīvi tā, lai pēc iespējas mazāk nodarītu pāri dabai. Ikdienā gan es un mana ģimene cenšas būt dabai draudzīgi, tomēr jāatzīst, ka vairāki ieteikumi man bija jaunums un noteikti centīšos tos ar laiku ievērot, pielāgojot vidi un iespējas. Kā arī ļoti novērtēju to, ka šo ierakstu var skatīties vairākas reizes un tas ir ievietots kā ieraksts. Tātad jebkurā sev ērtā laikā ir iespēja atkal atkārtot un pārskatīt to!
  • снимка на Monta Meikališa
    Nākot klajā ar iespēju piemēriem, lai saudzētu vidi, kurā ne tikai uzturamies, bet arī dzīvojam ir lieliski, jo piemēram man nekad līdz galam nav bijis skaidrs kā to paveikt. Lai gan nedaru neko tādu kas apdraudētu dabu specifiski, es tomēr labprātāk izvēlētos ''saudzīgāku'' pieeju.  Ar vidi ir tapat kā ar celtnēm, par tām ir jārūpējas un jāuztur, lai tās pēc iespējas ilgāk ''kalpotu'', tāpat arī daba ir mūsu mājas un ar katru nepareizu soli mēs to sāpinām, apdraudējam un iznīcinam.