chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Електронна платформа за учене на възрастни в Европа

Блог

Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena

25/09/2015
от Jurgita MELAIKIENE
Език: LT
Document available also in: EN NL PL SL DA SV ET RO

/bg/file/olderpersonsresizedjpgInternational Older Persons Day

International Older Persons Day

 

Pasaulio populiacija pamažu keičiasi. Per ateinančius 50 metų, pagyvenusių žmonių skaičius išaugs nuo 600 milijonų iki beveik 2 milijardų. Kitaip tariant, šiandien vienas iš pasaulio žmonių yra vyresnis negu 60 metų, o 2050 jau vienas iš penkių žmonių pasieks šią amžiau ribą – tai reiškia, kad primą kartą pasaulio istorijoje žmonių, vyresnių negu 60 metų bus daugiau negu vaikų. Planuojama, jog šis skaičius pasieks 1 iš 3 iki 2150 metų.

 

Susijusį video galite pamatyti čia.

 

Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena

Spalio 1-oji yra tarptautinė pagyvenusių žmonių diena – tai diena, kuria siekiama skatinti žinojimą, kaip populiacijos senėjimas įtakoja visuomenę ir tai, kaip svarbu, jog senėjantys žmonės neprarastų orumo.

Pirmą kartą ši diena buvo paminėta Jungtinių tautų Generalinėje asamblėjoje 1990 metų gruodžio 14 d. Šių metų tema yra Tvarumas ir amžiaus įtraukimas į miesto aplinką.

"EPALE" mokymęsi visą gyvenimą 

Mokymasis visą gyvenimą yra pagrindinė "EPALE" tema ir yra stengiamąsi padaryti viską, kas įmanoma, kad pagyvenusių žmonių mokytojai ir švietėjai rastų čia naudingos informacijos. Mes paruošėme daug įdomios ir naudingos informacijos Pagyvenusių žmonių dienos paminėjimui. 

Spalio 1 d. nepraleiskite "EPALE" dviejų įdomių naujų atvejų tyrimų: mes publikuojame šaltinį apie "CINAGE" – projektą skatinanti aktyvų senėjimą, kuris padėjo vyresnio amžiaus žmonėms tapti filmų kūrėjais; ir Edita Šatienė  iš Senjorų iniciatyvų centro planuoja pasidalinti savo patirtimi, kaip ji naudojo fizinius pratimus neformaliajame senjorų švietime.

Ar atsimenate istoriją apie mūsų grafiti močiutes iš Lisabonos? Jūs galite vėl aplankyti šią įkvėpiančią istoriją čia. Jeigu norite daugiau sužinoti apie mokymąsi tarp kartų, pamatykite mokymosi aplinkos eksperto Simono Broeks įrašą čia (Straipsnis išverstas į šias kalbas: vokiečių, anglų, ispanų, prancūzų, italų, lenkų).

"EPALE" nacionalinės komandos skelbs su šia tema susijusią informaciją tą dieną. "EPALE" Lietuva organizuoja konferenciją apie senjorų skaitmeninį švietimą ir "EPALE" Švedija publikuoja vieno iš savo didžiausių partnerių tinklaraščio įrašą anglų kalba apie vyresnių žmonių poreikius ir mokymosi galimybes.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email