chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Електронна платформа за учене на възрастни в Европа

 
 

Блог

Itališki skoniai Marijampolėje

03/09/2019
от Aušrinė Česnulienė
Език: LT

„Erasmus+“ programos projekto „Europinė patirtis sėkmingai profesinei ateičiai“ dėka 22 Marijampolės profesinio mokymo centro mokiniai įgijo vertingos patirties Italijoje, Maltoje ir Portugalijoje.

Būsimosios virėjos  specializavosi jūros gėrybių gamybos srityje. Tai ypatingai naudinga patirtis, nes Lietuvoje jūros gėrybės  būna atšaldytos, atvežtos iš už tūkstančių kilometrų, o Apulijos regione žuvis ir kiti jūriniai gyviai patiekiami šviežutėliai. Merginos išmoko, kaip jūros gėrybes apdoroti, paruošti patiekalus, parsivežė įvairių šio regiono receptų. Projekto baigiamajame renginyje mokinės ir jų specialybės mokytojos pagamino keletą itališkų patiekalų, kuriais buvo vaišinami renginio dalyviai. O kai kurie itališkai patiekalai bus įtraukiami į centro valgyklos valgiaraštį.

/lt/file/virejosjpgvirejos.jpg

Būsimi kelių statybos ir priežiūros specialistai sužinojo, kaip remontuojami Maltos keliai, nes tai pagrindinės transporto arterijos šalyje, kur nėra geležinkelių. Jie įgijo šalto asfalto tiesimo, kuris yra naujovė Lietuvoje, patirties. O būsimieji statybininkai (apdailininkai) dirbo Portugalijoje. Šioje šalyje daug senų pastatų, kurių rekonstrukcijai skiriamas didelis dėmesys. Šiems specialistams patirtis bus vertinga namų renovacijoje, kuri vis sparčiau įsibėgėja Lietuvoje.

/lt/file/kelininkai1jpgkelininkai_1.jpg

Visi mokiniai puikiai įvertino praktiką užsienyje, nes projekto tikslas - ne tik pagerinti profesinius įgūdžius. Visi pagerino savo anglų kalbos žinias, geriau suprato komandinį darbą, išmoko valdyti savo finansus, bendrauti su kitų šalių ir kultūrų žmonėmis, susirado naujų draugų. Priimančiosios organizacijos organizavo keliones į įdomiausias vietas šalyje ar regione.

Projektas Nr. 2018-1-LT01-KA102-046654 „Europinė patirtis sėkmingai profesinei ateičiai“ finansuotas remiant Europos Komisijai, programos „Erasmus+“ 1 pagrindinio veiksmo – Asmenų mobilumas mokymosi tikslais, lėšomis.

 

Straipsnio autorė – Monika Lunskutė – Marijampolės profesinio rengimo centro projektų vadovė, rašanti ir administruojanti Erasmus+ programos, ESF finansuojamus projektus.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Показване на 1 - 1 от 1
  • снимка на Aušrinė Česnulienė
    Smagu skaityti kraštiečių teigiamas patirtis atliekant praktiką užsienyje. Būdama studentė dėl baimės ir nepasitikėjimo savo jėgomis pati šių progų neišnaudojau.  Labai džiaugiuosi, kad Marijampolės profesinio rengimo centro studentai yra drąsesni, žingeidesni (o galbūt ir šaunių dėstytojų paskatinti) pasinaudoti  galimybėmis ne tik pagerinant profesinius praktinius įgūdžius, bet ir pagerinant užsienio kalbos žinias bei užmezgant naujus ryšius, susirandant bičiulių užsienyje. Ir atskira padėka organizacijos nariams, rašantiems projektus - tai svarbus ir nelengvas darbas, kad studentams būtų sudarytos sąlygos pamatyti ir patirti kaip dirbama svetur.