chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Електронна платформа за учене на възрастни в Европа

 
 

Ресурси

Lugemissoovitus: ajakirja New Directions for Adult and Continuing Education erinumber õpitu ülekande teemal

Език: ET

Публикувано от Katrin Karu

Mariliis Randmer soovitab lugeda ajakirja New Directions for Adult and Continuing Education 2013. aasta kevadnumbrit (toimetajad Kaiser, L. M. R. & Kaminski, K. & Foley, J. F.), mis käsitleb teooriaid, näiteid ja praktilisi soovitusi õpitu ülekande kohta täiskasvanuõppes. 

Mariliis kirjutab: "Õpitu ülekande mõiste on artiklites läbivalt sarnane - õppija omandatud teadmiste ja oskuste rakendamine erinevates situatsioonides. Selgitatakse teoreetilisi lähenemisi, mudeleid ning liigitusi, kuid peamiseks küsimuseks on siiski, kuidas täiskasvanuõppe spetsialist saab õpitu ülekannet õppeprotsessis tagada ja seda õppijates toetada. Üheks heaks näiteks, mis mind kõnetas, oli õpiväljundite kirjeldamine. See on vajalik element õppeprotsessi disainimisel, kuid tihti kipub see kirjeldama saadud teadmisi ning õppeprotsessis saadud kogemust. Autorid suunavad lugejat mõtlema õpiväljundite kirjutamisel juba sellele, kuidas või kus võiks õppija omandatud uusi teadmisi või kogemusi tulevikus rakendada".

Mariliis iseloomustab ajakirjanumbrit ingliskeelse väljendiga practise what you preach ning tõdeb, et lugedes mõistis, et kogu ajakirja ülesehitus lähtub õpitu ülekandest ehk kuidas nendest artiklitest saadud uusi teadmisi saaksid praktikud üle kanda oma töösse või õpingutesse.

Автор(и) на ресурса: 
Katrin Karu
Дата на публикуване:
неделя, 25 Август, 2019
Език на документа
Вид ресурс: 
Образователни ресурси със свободен достъп
Държава:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn