chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Електронна платформа за учене на възрастни в Европа

 
 

Ресурси

Międzynarodowy krajobraz radości z pracy 2019

Език: PL

Публикувано от Monika Dawid-Sawicka

W których krajach radość w pracy jest najbardziej widoczna? Jak kształtują się nastroje i atmosfera panująca w firmach? Odpowiedź m.in na te pytania przynosi opublikowany właśnie raport „Międzynarodowy krajobraz radości w pracy 2019”.

Raport przygotowany został przez AmRest i HRM Institute we współpracy z Universum. Tegoroczne badanie objęło pracowników z 12 krajów. Badanie „Międzynarodowy krajobraz radości w pracy 2019” zostało przeprowadzone w Bułgarii, Chinach, Chorwacji, Czechach, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Rosji, Rumunii, Serbii i na Węgrzech. Wzięło w nim udział 2868 studentów i osób z co najmniej rocznym doświadczeniem zawodowym z różnych branż.

Wyniki raportu pokazują, że najwyższy poziom szczęścia w pracy odczuwają obecnie mieszkańcy Chin (73%) oraz Niemiec (69%), natomiast najniższy – Chorwacji (34%) oraz Czech (35%). Polska z wskaźnikiem 41% znajduje się na 7. miejscu w rankingu, tuż za Rosją i Serbią.

Jak rozumiemy radość w pracy? Studenci i profesjonaliści, którzy brali udział w badaniu, jako najważniejsze elementy radości w pracy wskazali: atmosferę, w której mogą czuć się swobodnie i nie boją się wyrażania swoich poglądów, pracę z ludźmi z poczuciem humoru oraz pasję do tego, co robią. Według respondentów radość w pracy może przede wszystkim poprawić relacje międzyludzkie i pracę zespołową (opinia 96% ankietowanych), zmniejszyć stres i napięcia (94%), dodać energii w pracy (92%), zwiększyć efektywność (96%) i kreatywność (86%).

Raport dostępny jest bezpłatnie. Można go pobrać ze strony https://www.formularze.hrminstitute.pl/fun-at-work-2019/

Автор(и) на ресурса: 
AmRest i HRM Institute we współpracy z Universum
Дата на публикуване:
петък, 2 Август, 2019
Език на документа
Вид ресурс: 
Друго
Държава:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn