chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Електронна платформа за учене на възрастни в Европа

Календар

Wszyscy jesteśmy w sieci. Jak o byciu online rozmawiać ze słuchaczmi?

Публикувано от Karolina Suska преди 1 Месец 2 седмици

вторник 13 Октомври 2020 to вторник 27 Октомври 2020

W październiku nauczyciele, bibliotekarze, osoby pracujące w świetlicach szkolnych oraz wszyscy, którzy na co dzień pracują z dziećmi, będą mogli wziąć udział w webinarach, podczas których dowiedzą się, jak wspierać młodych ludzi w rozsądnym korzystaniu z internetu. Webinary prowadzone przez Martę Puciłowską, stanowią praktyczną odpowiedź na współczesne wyzwania towarzyszące edukacji medialnej.

     

Marta Puciłowska, która poprowadzi spotkania, jest wiceprezeską zarządu Fundacji Szkoła z Klasą. Porzuciła pracę tłumaczki ustnej na rzecz działania w edukacji, bo wierzy w misję swojej Fundacji. Marta Puciłowska to kulturoznawczyni, doświadczona nauczycielka i certyfikowana trenerka STOP. W pracy korzysta z różnorodnych doświadczeń zawodowych, wplata elementy design thinking i inquiry-based learning. Lubi opowiadać historie, które pomagają zrozumieć skomplikowane procesy.

Szkolenie jest zainicjowane przez TechSoup Europe we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą. Obejmuje 3 spotkania online  (prowadzone za pośrednictwem platformy Cisco Webex Meeting / Cisco Webex Training) w dniach 13, 20, 27 października 2020 roku, w g. 19:00-20:30.

Osoby zainteresowane udziałem w cyklu webinarów „Wszyscy jesteśmy w sieci. Jak o byciu online rozmawiać z uczniami?” zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem: http://bit.ly/jestesmywsieci_zapisy w terminie do 11 października 2020. Wypełnienie formularza zajmuje ok. 20 min.

Основен език:
Такса за участие: 
Не
Краен срок за регистрация: 
11/10/2020
Онлайн събитие: 
Да
Организирано от: 
TechSoup Europe
Тип организатор: 
Друго събитие
Данни за контакт: 
Bracka 25 00-028 Warsaw 22 102 21 35 Koordynatorka szkoleń: kdzielak@techsoupeurope.org
Целева група: 
Мрежи и организации за учене за възрастни
Проекти и партньорства
Цели и задачи: 
- Wartości w sieci. Jak uczyć offline o byciu online? (wtorek, 13 października, g. 19:00) Czy wchodząc do internetu stajemy się nagle innymi ludźmi? Czy istniejemy w wersji cyfrowej i wersji analogowej? A może dziś ten podział nie ma już racji bytu? W czasie spotkania porozmawiamy o wartościach i postawach, przyjrzymy się, jak rozmawiać z uczniami o byciu w sieci i jak pomóc im budować spójną, obywatelską podstawę. - Krytyczne spojrzenie. Jak czytać i intepretować obrazy? (wtorek, 20 października, g. 19:00) Żyjemy w kulturze obrazkowej, w świecie zdjęć w portalach społecznościowych, czy w cyfrowych serwisach informacyjnych. Zastanowimy się wspólnie, dlaczego warto zatrzymać się nad obrazem na dłużej, przyjrzeć się zdjęciu i zastanowić, jakie budzi w nas emocje, jaki kontekst mu towarzyszy, jaki był cel autora i – co najważniejsze -  jak o tych zagadnieniach rozmawiać z uczniami. - Witajcie w naszej bańce. Dlaczego mózg lubi to, co zna? (wtorek, 27 października, godzina 19:00) Skąd biorą się bańki i dlaczego jest nam w nich wygodnie? Jaki mechanizm stoi za tym, że łatwiej nam z tym, co znane i oswojone? W czasie spotkania zastanowimy się nad mechanizmami działania mózgu i przyjrzymy się, jak przekładają się na nasze i naszych uczniów zachowania w cyfrowej i analogowej rzeczywistości.
Очаквани резултати от ученето: 
Cykl trzech webinariów odpowiada na potrzeby zgłaszane przez osoby pracujące z dziećmi (przede wszystkim w szkołach podstawowych), w tym na potrzebę rozwijania wiedzy w zakresie edukacji medialnej oraz potrzebę dyskusji o wartościach i postawach w świecie online/offline. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak rozmawiać z uczniami o byciu w sieci i jak pomóc im budować spójną, obywatelską podstawę, a także w jaki sposób czytać i intepretować obrazy oraz rozumieć ich kontekst. Poznają mechanizmy działania mózgu i ich wpływu na zachowania uczniów w cyfrowej i analogowej rzeczywistości.
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email