chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Електронна платформа за учене на възрастни в Европа

 
 

Календар

Презентација на ЕПАЛЕ платформа

Публикувано от Nevenka Longurova Girova преди 2 месеца 1 ден

петък 20 Септември 2019
Skopje
,

Презентација на ЕПАЛЕ платформата во рамки на првиот состанок со избраните граѓански организации за менторска поддршка.

Менторската поддршка е дел од проектот „Правна помош и поддршка за застапување и одржливост на локални граѓански организации“ финансиран од Европската Унија, спроведуван од Македонско здружение на млади прваници, Фондација за развој на локалната заедница, Коалиција Сите за правично судење и Данскиот совет за бегалци.

 

Презентацијата ќе се одржи на 20.09.2019 од 14.00 часот во Граѓанскиот ресурсен центар, ул. „Св. Кирил и Методиј“ бр. 50, Скопје.

Основен език:
Такса за участие: 
Не
Краен срок за регистрация: 
18/09/2019
Онлайн събитие: 
Не
Тип организатор: 
Друго събитие
Брой делегати: 
< 100
Целева група: 
Проекти и партньорства
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn